Atrakcje - Chałupy i piękna przyroda okolic

Chałupy i piękna przyroda okolic

Jeśli odwiedzacie Ruciane Nidę to warto także odwiedzić okoliczne miejscowości, w których nie brak atrakcji. W Kadzidłowie mieści się Park Dzikich Zwierząt, a w pobliżu osada kulturowa - prywatne muzeum Danuty i Krzysztofa Worobców.
       W skład muzeum wchodzi podcieniowa chałupa z Warnowa z początku XIX wieku, w której mieści się muzeum, chałupa z Dąbrów, w której jest „Oberża pod Psem” i spichlerzyk podcieniowy z banią, rosyjską sauną. Chałupa posiada kilka pomieszczeń, są w niej zachowane eksponaty, a także pomieszczenie mieszkalne i salka szkolna z pokojem nauczyciela. „Oberża pod Psem” oferuje dania kuchni regionalnej, czyli kwaśnicę, pierogi, wereszczaki, chleb ze smalcem, czy pasztet z dzika. W Oberży można także wynająć pokój. Osada jest otwarta dla turystów przez cały rok. 

     Będąc w pobliżu warto też zajrzeć do leśniczówki „Pranie” nad Jeziorem Nidzkim. Jest to miejsce urokliwe i zaciszne. Słynie z tego, że tworzył tutaj Konstanty Ildefons Gałczyński, obecnie znajduje się tu jego muzeum. W czasie letnich dni odbywają się w „Praniu” imprezy kulturalne. Leśniczówkę można odwiedzać przez cały rok.  W jej pobliżu znajdują się szlaki turystyczno – spacerowe i ścieżki edukacyjne. Można też zajrzeć do Izby Regionalnej w Wejsunach. Zgromadzono w niej dawne przedmioty codziennego użytku, a także druki. Wśród eksponatów znajdują się m. in. niemiecka mapa z XIX wieku, drewniana wędka do zimowych połowów, Biblie i fotografie. 

Fotografia: http://www.oberzapodpsem.com

schowek

0

Imię i nazwisko *

Twój adres e-mail *

Twój numer tel.

Temat wiadomości *

Treść wiadomości *
  • Schowek pozwala na dodawanie interesujących Cię obiektów noclegowych i póŸniejszą ich analizę.
  • Schowek "pamięta" dodane obiekty, nawet po wyłączeniu przeglądarki.
  • Dzięki schowkowi można wysłać wiadomoœć e-mail do kilku obiektów jednocześnie.
    W tym celu zaznacz interesujące obiekty i przejdź do opcji "Wyślij mail do wybranych obiektów".
  • Aby zminimalizować schowek, kliknij na     
  • Aby ukryć schowek, kliknij na     
  • Aby przywrócić schowek, kliknij na pokaż schowek dodaj na górze strony lub      w dolnej części, po lewej stronie.